טיולים והרצאות - 054-3161251

עכו - תרבויות של אז, טעמים של היום

פורסם בתאריך 31 ביולי 2011

החפירות הארכיאולוגיות ומלאכת השיקום הענפה שבוצעה בעכו בשנים האחרונות חשפו לעין המטייל שרידים מרשימים מימי הצלבנים, ושרידים של עכו העות'מנית. נסייר בין חומות היבשה העצומות וחומות הים, אולמות האבירים, המצודה העות'מנית, נבקר בחמאם הטורקי ששוקם ובו נצפה במיצג הממחיש את אורח החיים בתקופתו של השליט המפורסם באכזריותו ג'זאר פחה, שזכה לכינוי "הקצב". נסייר לאורך השוק הצבעוני המציג את שלל מרכולתם של סוחרי עכו ונגיע עד הנמל שבתקופות קדומות היה עורק התחבורה הימי בין ארץ-ישראל וארצות הים התיכון.

מה ניתן לראות במסלול?

הרובע המרהיב של אולמות האבירים. השוק הססגוני ובו חגיגת ריחות, קולות, טעמים ומראות. תצפית אל הנמל, העורק הימי של עכו בעת הקדומה. סיפורי סולטן בח'אן אל עומדאן. הרובע הטמפלרי והקשר בינו לספרו של דן בראון "צופן דה-וינצ'י". מנהרת הטמפלרים: סודותיו של המסדר הטמפלרי.

שילוב אפשרויות נוספות במסלול : ביקור במייצג המרהיב של החאמם העתיק של עכו. ביקור במוזיאון "אוצרות בחומה", מוזיאון המחתרות שעבר שיפוצים נרחבים. סיור בגן הבאהים של עכו, ביקור במטבח של הכרם , מומחה לכנאפה ומתוקים, התבלינים של סעיד מפגש מרתק עם עומר מהעדה הסופית ושייט בספינה לאורך החומות.

אודות ״נופים ותרבויות״ - אבשלום שחר

רוצים לקבל מידע נוסף אודות טיולים וסיורים מודרכים? השאירו פרטים
[contact-form-7 id="4691" title="תפריט צד"]
אבשלום שחר © כל הזכויות שמורות, אין להעתיק או להשתמש בתוכן ללא אישור מפורש. אינטרמקס קידום אתרים