טיולים והרצאות - 054-3161251

טיבוע ציפורים

פורסם בתאריך 06 בדצמבר 2012

טיבוע ציפורים 

מיקומה הייחודי של ישראל בצומת שלוש יבשות מביא לכך, שלמרות שטחה המצומצם, מהווה ישראל "צוואר בקבוק" אליו מתנקזים באביב ובסתיו לפחות כ- 500 מיליון עופות נודדים. עובדה זו הופכת את ישראל לאחד המקומות הטובים בעולם לתצפית בנדידת הציפורים.

בכל רחבי המדינה ישנם מוקדים אשר בהם מתבצע מחקר על הציפורים הנודדות והיציבות אשר נקרא "טיבוע". הודות למחקר זה מתאפשר לנו לחשוף את הציבור לידע רב שנאסף בתחום הצפרות וכמובן, גם לתהליך המחקר הכולל לכידה של ציפורים, סימונן והשבתן לטבע. השנה, נפתח אתר מחקר זמני גם במעלות תרשיחא, בסמוך לאגם מונפורט ואנו שמחים להזמינכם לחוויית הכרות מרשימה ומעניינת עם ציפורי הסביבה.

היכרות עם הציפורים

ההדרכות תתבצענה בתיאום מראש, הן מתאימות לכל הגילאים ועוסקות במגוון רחב של נושאים:
הגליל כבית גידול לציפורים חורפות, נדידת הציפורים- למה, לאן וכיצד, הציפורים הנפוצות בארצנו לכל אורך השנה, חילופי עונות, התאמת הציפורים לבתי הגידול השונים, התנהגות בעלי חיים, השפעה של שינויי אקלים על בעלי חיים, חילוף נוצות ומלבושי הציפורים, סוגי מזון בטבע, התלות של האדם בבעלי החיים ובסביבתו (או- כיצד הציפורים מסייעות לאדם), פיתוחים מחקריים המבוססים על ציפורים ותורמים לאדם, עקרונות תעופה, צבע בטבע, תולדות חקר הציפורים, המבנה החברתי של הציפורים בטבע, מינים פולשים, הציפורים והטבע במקורות יהודיים ועוד. ניתן ומומלץ להתאים את התכנים שיועברו לקבוצה.

איך מגיעים לטיבוע? מצלצלים לטלפון 052-2775910 יעל או פונים לכתובת המייל- ומתאמים יום טיבוע Yaelbird@gmail.com בהקדם.
מתי מטבעים? הטיבועים מתקיימים בשעות הבוקר (עד עשר- אחת עשרה) ובשעות אחר צהרים (טרם חשיכה) בימים ב', ד'; אחה"צ בלבד- ג', ה'. הטיבועים יתקיימו בחודשים נובמבר עד סוף פברואר בלבד.

 

למה להגיע?

זו הזדמנות מיוחדת וחווייתית להכיר את סביבתנו הקרובה מזווית נוספת של הסתכלות ולהיחשף לתחום רחב בו ישראל היא מן המובילות בעולם. ההדרכה נעשית על ידי
צוות מנוסה מאוד בתחום ומותאמת לרמת כל קבוצה ולנושאים הרלוונטיים עבורה.

אודות ״נופים ותרבויות״ - אבשלום שחר

רוצים לקבל מידע נוסף אודות טיולים וסיורים מודרכים? השאירו פרטים
[contact-form-7 id="4691" title="תפריט צד"]
אבשלום שחר © כל הזכויות שמורות, אין להעתיק או להשתמש בתוכן ללא אישור מפורש. אינטרמקס קידום אתרים